Zaproś Akademię Wspomnień do siebie na warsztaty

Jeśli prowadzisz Klub Seniora, Uniwersytet Trzeciego Wieku bądź inne spotkania dla seniorów - zaproś do siebie wyjazdową Akademię Wspomnień. W Twojej przestrzeni zrealizujemy dla seniorów inspirujące warsztaty, podczas których będą wspominać dawne czasy i przelewać historie związane z nimi na papier.  Podczas organizowanych przez nas spotkań staramy się wydobywać z seniorów wspomnienia zarówno z ich prywatnego życia – te, do których się uśmiechają, te które są dla nich trudne i bolesne, a którymi chcą się podzielić (wielokrotnie przekonaliśmy się, że nie zawsze ma ich kto wysłuchać), jak i te, które wiążą się z miejscem, w którym mieszkają i żyją, co powinno być ważne dla kolejnych pokoleń i  zachowania lokalnej historii. Na spotkaniach w Leśnej, Świdnicy i Dzierżoniowie powracaliśmy wspomnieniami do czasów świetności działających w tych miejscowościach dawnych zakładów przemysłowych, które nie przetrwały czasów transformacji gospodarczej i które dla dzisiejszych 60-70-80-latków nadal są ważne, a historie z nimi związane wywołują różnorodne emocje. Podczas Akademii Wspomnień – pracujemy nad tym, by pomóc seniorom zachować je dla potomnych.

Warsztaty z kreatywnego pisania, stymulowania pamięci realizujemy na Dolnym Śląsku - głownie w powiatach: świdnickim, dzierżoniowskim, karkonoskim. Ale nie tylko.

Podczas wyjazdowej Akademii Wspomnień w zależności od czasu przeznaczonego na twórcze warsztatów prowadzimy zajęcia takie jak: 

  • Od słowa mówionego do pisanego.  Kreatywne pisanie i storytelling
  • Zainspiruj się innymi i opowiedz swoją historię,
  • Prosto z mostu czy z głową w chmurach? Ile wspomnień zmieści się w poezji, a ile w prozie?
  • 3 x O: Opowiedz mi babciu, opowiedz mi dziadku, opowiedz mi wnuczku,
  • Zajęcia przygotowujące do konkursu literackiego „Dolnośląska Akademia Wspomnień” (zobacz więcej informacji o konkursie w tekstach: Konkurs Dolnośląska Akademia Wspomnień

Chcesz nas zaprosić do siebie na warsztaty, skontaktuj się z nami pisząc maila na adres: 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
f
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Spróbujemy znaleźć dogodny termin.
Jednocześnie informujemy, że istnieje możliwość uczestnictwa w warsztatach w wersji online, które prowadzone są w listopadzie i grudniu 2021.

Szczegóły w tekście:

Zapraszamy na warsztaty Akademii Kreatywnego Pisania online